Stały związek

Stały związek z osobą poznaną w Internecie – czy to możliwe?

ero-anonseOdkąd dostęp do sieci przestał być luksusem dostępnym jedynie dla nielicznej grupy osób, wielu z nas zaczęło wykorzystywać ją niemal do wszystkiego. Obecnie robimy zakupy on-line, zamiast rodzinnego grania w planszówki wybieramy walkę w trybie multiplayer i… randkujemy poprzez portale matrymonialne stowarzyszenieswiatlo.org.pl. Takie szukanie miłości ma tę przewagę, że dostępne dla nas bez konieczności opuszczania domu są osoby z całego świata. Ale czy z ludźmi mieszkającymi w innym mieście lub nawet państwie możliwe jest zbudowanie trwałej relacji?

Według badań naukowców z University of Chicago, „internetowe” związki są bardziej (nawet o połowę!) wytrzymałe. Testy nie odpowiadają jednak na pytanie, dlaczego się tak dzieje. Być może jest to spowodowane tym, że romanse takie często są zmuszane przetrwać próbę czasu i odległości, którą – gdy pokonają – są w stanie wytrzymać wszystko.

erotyczny-sex-telefonZdarza się jednak, że nie zdają one tego egzaminu albo pojawia się jeszcze inny powód ich rozpadu. W Internecie często kłamiemy na swój temat, a gdy rzeczywistość weryfikuje to, co napisaliśmy – następuje rozczarowanie. Nierzadko również – nawet wtedy, gdy od początku mówimy o sobie całą prawdę – druga strona może wyobrażać sobie o wiele więcej, a gdy jej nadzieje zderzą się z rzeczywistością – także może to oznaczać koniec romansu.

Kolejna przesłanka mówiąca o trwałości związków z osobami poznanymi w sieci traktuje o tym, iż ludzie ci są o wiele bardziej zdeterminowani do szukania partnera aniżeli tacy, którzy decydują się na poznanie kogoś „w realu”.

kobietyNależy jednak pamiętać, że internetowe relacje nie idą do przodu tak szybko, jak te „rzeczywiste” a partnerom jest o wiele ciężej przełamać bariery, jakie ich oddzielają. Do osób, które znamy osobiście, o wiele łatwiej nabrać nam zaufania.

Tak więc pytanie o trwałość związków zapoczątkowanych on-line, pozostaje otwarte. Pewnym jest, że minie wiele czasu zanim taki związek wejdzie w kolejne fazy, jakimi są wspólne mieszkanie czy seks. Randki w sieci rządzą się bowiem swoimi zasadami.